Skip to main content

Илияна и Георги Бургови спечелиха световните титли

Кюстендилско семейство от клуба по ориентиране „Руен – 92“ към туристическо дружество „Осогово“ гр. Кюстендил – световни шампиони по ски ориентиране

На проведеното Световното първенство по ски ориентиране за ветерани (WMSOC-2022), Илияна и Георги Бургови спечелиха световните титли в спринтовата дистанция във възрастовите си групи (М/Ж 65).

Състезателен център на Masters-a бе родопският град Чепеларе, където бяха настанени състезателите и се провеждаше официалното награждаване. Районът на състезанията беше в местността „Картола” – на около 15 км от града.

При изключително тежки зимни условия, минусови температури и вятър, семейство Бургови продължи с отличните си резултати – Георги стана световен шампион и в дългата дистанция и сребърен медалист в средната. Илияна спечели вицешампионските призове в същите дистанции.

Другите представители на Спортен клуб по ориентиране „Руен-92” – гр. Кюстендил също се представиха добре в своите възрастови групи: Марио Димитров (60 г.) – 4-ти в дълга дистанция, 6 м. – спринт и дълга дистанция; Кирил Миленов (60 г.) – 7-ми и в трите дистанции; Емил Емилов (45 г.) – 11, 12, 12 м.).

Това успешно участие е в годината, когато СКО”Руен-92” има 30-годишен юбилей (1992 г.), който ще бъде ознаменуван в организиране на традиционно състезание по ориентиране – „ 3 старта – 30 години ориентиране”.